www.przemysl-polska.com
EMITECH

Instalacja nowej dwuosiowej platformy do testów sejsmicznych w Environne'Tech.  

W 2017 roku firma Environne'Tech z grupy Emitech rozpoczęła realizację projektu przemysłowego "Bourgoin-Jallieu 2020" rozbudowując centrum testowe do kwalifikacji urządzeń i prowadzenia testów środowiskowych. Nowy budynek o powierzchni 800 m2 ma 10 m wysokości i został zaprojektowany do testowania obiektów o dużych gabarytach, jak komponenty lotnicze i kolejowe, a nawet całe pojazdy i duże instalacje. Jest on wyposażony w specjalne udogodnienia, jak komora klimatyczna o powierzchni 93 m3 oraz zainstalowana ostatnio dwuosiowa platforma do testów sejsmicznych.

Instalacja nowej dwuosiowej platformy do testów sejsmicznych w Environne'Tech.
Dzięki programowi remontowemu instalacji nuklearnych "Grand Carenages" oraz po incydencie w elektrowni jądrowej Fukushima, popyt na testy sejsmiczne znacząco wzrósł, a dopuszczalne tolerancje w wielu obszarach zostały zaostrzone. W odpowiedzi na ten trend, firma Environne'Tech zdecydowała się zainwestować w sprzęt przeznaczony specjalnie do tego typu testów.

W porównaniu z wcześniejszą platformą Environne’Tech, nowa zapewnia pięciokrotnie większą pojemność testową. Umożliwia badanie obiektów cięższych oraz o większych gabarytach. Powierzchnia nowego stołu do kwalifikacji komponentów wynosi 1200 x 1200 mm. Ruch w obu osiach może być wymuszany równocześnie z siłą do 150 kN, a maksymalne obciążenie wynosi 3000 kg dla całej platformy i 500 kg dla stołu.

Platforma jest przeznaczona do testowania wszelkiego typu urządzeń, które muszą pozostać funkcjonalne przed i po trzęsieniu ziemi. W przypadku energetyki jądrowej obejmuje to wyposażenie bezpieczeństwa elektrowni, urządzenia sterujące, stojaki, czujniki, złącza, oświetlenie, pokrętła i zawory.

Zakres zastosowań obejmuje też inne rynki z produktami podlegającymi wieloosiowym obciążeniom, jak przemysł motoryzacyjny, kolejowy i lotniczy.

Możliwości zapewniane przez nową platformę testową uzupełniają funkcjonalność wcześniejszej. Pozwala ona badać skomplikowane współzależności hydrauliczne (sprężanie i/lub obieg płynu) i elektryczne (monitorowanie napięć, prądów, temperatury, krótkoterminowych awarii zasilania itp.) oraz kontrolować je za pomocą różnego typu czujników (przyspieszenia, przemieszczenia, naprężenia itp). Urządzenia są testowane w normalnych warunkach pracy.

Oprócz zwiększenia pojemności testowej, dodanie drugiej platformy zapewnia klientom Environne'Tech większą elastyczność w planowaniu swoich kampanii testowych. Dzięki temu usługa jest szybsza, a czas oczekiwania znacznie się skraca.

www.environnetech.fr
www.emitech.fr

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP