DATAPAQ

  • 1
  • 2

Nowy 20-kanałowy rejestrator temperatury

Model DATAPAQ TP3 do obróbki cieplnej, utwardzania farb i procesów ceramicznych Cambridge, UK – Nowy rejestrator danych DATAPAQ TP3 oferuje więcej kanałów pomiarowych i opcji podłączeniowych oraz zapewnia większą łatwość obsługi i wytrzymałość podczas profilowania temperatury w wysokotemperaturowych systemach obróbki termicznej. Dzięki dokładności wynoszącej ±0,3°C (0,5°F) spełnia on najbardziej rygorystyczne wymogi. “Nasze prace nad tym modelem trwały dwa lata,” mówi Elie El Choueiry, menadżer produktu oddziału Furnace and Kiln z firmy Datapaq Ltd. “W porównaniu z naszym wcześniejszym produktem, TPAQ21 nowy DATAPAQ TP3 pozwala uzyskać jeszcze bardziej szczegółowy wgląd w parametry procesów wysokotemperaturowych. Jest bardziej wytrzymały i oferuje liczne nowe cechy, takie jak możliwość komunikacji bezprzewodowej przez Bluetooth, certyfikat TUS dla standardów AMS 2750E i CQI-9, wbudowane funkcje korekcji i kalibracji oraz możliwość korzystania z różnych rodzajów ogniw zasilających.”

Instalacja pod dachem Wimbledonu

Datapaq mierzy temperaturę reflektorów Gdy w pochmurny dzień rozgrywek w Wimbledonie zza chmur wychodzi słońce, dach nad kortem centralnym może zostać złożony, jednak tylko po dostatecznym schłodzeniu reflektorów. Jest to wymóg bezpieczeństwa, jak również estetyki. Wspomniane reflektory o mocy 1000 W są zamontowane bezpośrednio na ściągach dachowych, a tkanina pokrycia znajduje się bardzo blisko nich po złożeniu dachu.

Pierwszy system do profilowania temperatury w procesach nakładania powłok antyrefleksyjnych na ogniwa PV

Cambridge, UK – Firma Datapaq, współpracująca między innymi z firmami produkcyjnymi z sektora fotowoltaicznego, zaprojektowała pierwszy na rynku system umożliwiający monitorowanie temperatury ogniw PV w procesach nakładania pokryć antyrefleksyjnych. System SolarPaq przechodzi przez komory procesowe razem z produktami, gdzie precyzyjnie rejestruje temperaturę nawet w momencie aktywowania plazmy. Umożliwia to operatorom optymalizowanie procesów nakładania pokryć, a co za tym idzie również ich sprawności. Rejestrator z zabezpieczeniem termicznym, specjalnie zaprojektowany do tego rodzaju zastosowań, charakteryzuje się grubością wynoszącą zaledwie 18 mm i powierzchnią 146 mm2. Dzięki temu mieści się wewnątrz standardowego zasobnika na ogniwo, co pozwala zapewnić ciągłość produkcji. Bariera termiczna VB7400, wykonana w oparciu o unikalną technologię izolacyjną z płytą refleksyjną, zapobiega odgazowywaniu w procesach próżniowych i wytrzymuje ciężkie termiczne i elektryczne warunki pracy wewnątrz komory plazmowej.

RotoPaq Lite: nowy system profilowania temperatury firmy Datapaq do procesów formowania rotacyjnego

Datapaq prezentuje łatwy w obsłudze, małogabarytowy system monitorowania i profilowania temperatury w czasie rzeczywistym do procesów formowania rotacyjnego. RotoPaq Lite umożliwia użytkownikom szybką konfigurację i optymalizację tego procesu, wykorzystywanego do wytwarzania produktów z tworzyw sztucznych, zapewniając wysoką jakość produktów i efektywność procesu produkcyjnego. Dostarcza ważnych informacji dotyczących przemian fazowych polimeru podczas grzania i chłodzenia. Bariera termiczna została specjalnie dobrana do typu rejestratora i aplikacji. Dwufazowe zabezpieczenie termiczne umożliwia bezpieczną, ciągłą pracę przez cały czas trwania procesów grzania i chłodzenia w wielu cyklach technologicznych. System jest kompatybilny z układami chłodzenia wodą i powietrzem.

Profilowanie temperatury w próżni i procesach hartowania strumieniem gazu: Datapaq prezentuje linię radiatorów wysokiej jakości

Firma Datapaq prezentuje radiatory TB9840D zaprojektowane do zastosowań w aplikacjach obróbki cieplnej przy dużym obciążeniu mechanicznym, takich jak procesy hartowania w strumieniu azotu i helu. Uzupełniają one linię barier termicznych TB4500 i TB4600 z oferty Datapaq. W aplikacjach próżniowych i hartowania mogą również współpracować z modelami TB4000. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej konstrukcji i procesu produkcyjnego, wytrzymują warunki pracy zarówno w próżni, jak i przy ciśnieniu gazu do 20 barów. Dzięki temu pozwalają operatorom w pełni monitorować procesy wysokotemperaturowe w zakresie do 1200°C, w tym cykle grzania i chłodzenia. Wyeliminowano w nich wady konwencjonalnych radiatorów, takie jak pęcznienie i kurczenie się. Nowa, w pełni przetestowana konstrukcja wykorzystująca materiał z przejściem fazowym zapewnia bezpieczny zakres temperatur pracy rejestratora danych, nie przekraczający 70°C. Wysokociśnieniowe uszczelki zapobiegają wyciekom gazu i permeacji w piecach próżniowych. Radiatory TB9840D mogą być wykorzystywane do współpracy z produkowanymi przez Datapaq rejestratorami danych Tpaq21, generującymi profile temperaturowe, które mogą być pobrane przez użytkownika na końcu procesu technologicznego. Wraz z odpowiednimi barierami termicznymi z oferty Datapaq, pozwalają zrealizować niezawodny system monitorowania temperatury dla różnych aplikacji.

Pierwszy system profilowania temperatury do pokrywania próżniowego paneli fotowoltaicznych CIGS

Firma Datapaq opracowała dedykowany system profilowania temperatury dla producentów paneli fotowoltaicznych CIGS (copper indium gallium selenide). Ta nowa pozycja dostępna w ramach rodziny SolarPaq jest zarazem pierwszym systemem do profilowania temperatury procesów pokrywania próżniowego, jak dotąd bardzo trudnych i kosztownych w monitorowaniu. Wykorzystując najnowsze technologie ochrony termicznej, mierzy on temperaturę szklanego podłoża przechodzącego przez wielokomorowy proces pokrywania. Ochronna bariera termiczna zawiera serię powierzchni odbijających oraz centralny radiator. Taka struktura zapewnia stałość parametrów w aplikacjach próżniowych, równocześnie eliminując możliwość odgazowania w trakcie procesu.

10-kanałowy rejestrator temperatury do pieców do odpuszczania szkła

Datapaq powiększa ofertę rejestratorów temperatury Furnace Tracker o nowy 10-kanałowy model zaprojektowany specjalnie do zastosowań w piecach o małej wysokości. Umożliwia on zapis do 18.000 odczytów na kanał przy interwale wynoszącym od 0,05 sekundy do 10 minut. Bariera termiczna o grubości 29 mm, pokryta ceramiką i spawana laserowo zapewnia długi czas bezawaryjnej pracy. 4- i 10-kanałowe systemy Furnace Tracker do pieców do odpuszczania szkła wykonują precyzyjne pomiary temperatury różnych rodzajów szkła, w tym z miękką i twardą powłoką niskoemisyjną. Użytkownicy mogą dzięki temu optymalizować długość cykli i zmniejszać zużycie energii. Dołączone oprogramowanie oferuje rozbudowane funkcje analizy i archiwizacji, pozwalając użytkownikom na łatwy podgląd warunków panujących wewnątrz pieca.

Kontrola procesu obróbki cieplnej rur bezszwowych

Cambridge, UK – Rury wykorzystywane w przemyśle wydobywczym muszą być odporne na oddziaływanie dużego ciśnienia. Aby to zapewnić, producenci muszą weryfikować równomierność rozkładu temperatury w procesie obróbki cieplnej, podczas którego rury są obracane wewnątrz specjalnego pieca. W zależności od rodzaju i grubości stali cykl ten trwa przynajmniej 90 minut w temperaturze około 950°C, a maksymalnie osiągającej 1000°C. Ponieważ prostokątne bariery termiczne nie mogą tu być stosowane ze względu na ich rozmiary i parametry, konieczne było znalezienie innego rozwiązania. Bazując na swoim doświadczeniu w produkcji specjalizowanych rozwiązań z zakresu zabezpieczeń termicznych, firma Datapaq zaprojektowała cylindryczną barierę z fazą gazową. Bariera termiczna TB4095 współpracuje z rejestratorem danych Tpaq21 data logger i oprogramowaniem Furnace Insight. Dzięki termoparom rozmieszczonym w wielu punktach na powierzchni rury, umożliwia przeprowadzanie pomiarów równomierności rozkładu ciepła. Po krótkich testach przeprowadzonych w siedzibie jednego z producentów rur, skrócono czas adaptacji systemu dla rur o różnych średnicach oraz zidentyfikowano i skorygowano źródła błędów występujących podczas pracy w piecu, co pozwoliło zmniejszyć ilość odpadów produkcyjnych.

System monitorowania temperatury w piecach do obróbki nadstopów lotniczych zgodny z wymogami NADCAP AMS 2750

Cambridge, UK – Producenci form ceramicznych do obróbki cieplnej nadstopów lotniczych muszą dokonywać regularnych przeglądów pieców, weryfikujących ich zgodność z wymogami specyfikacji NADCAP AMS 2750. Wymogi dotyczące czujników temperatury i systemów do analizy również są określane przez standard przemysłowy. Datapaq jest jednym z kilku producentów dostarczających rozwiązania do monitorowania temperatury zapewniające zgodność ze standardem AMS 2750E. Firma zaprojektowała dedykowane rozwiązanie dla pieców ponownego nagrzewania, zapewniające dokładny pomiar w czasie rzeczywistym temperatury panującej wewnątrz procesu. Wysokotemperaturowa bariera termiczna zapewnia ochronę rejestratora Tpaq21 z wbudowanym nadajnikiem radiowym. Może zostać wielokrotnie wykorzystana w trakcie procesu monitorowania pieca, mogącego trwać nawet do 8 godzin w temperaturze osiągającej maksymalnie 1250°C. Dołączone oprogramowanie generuje raporty zgodne ze standardem AMS 2750E. Rozwiązanie zaprezentowane przez Datapaq zapewnia oszczędność energii dzięki optymalizacji parametrów pieca, a dodatkowo skraca czas przestojów i ułatwia prowadzenie prac konserwacyjnych.

  • 1
  • 2

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP