www.przemysl-polska.com
Conrad News

Przez Europę w 84 dni

Zamówienia, edukacja, cyfryzacja: podczas pierwszej trasy „European Roadshow“ Conrad skupi się na technicznych potrzebach klientów B2B i instytucji edukacyjnych.

Przez Europę w 84 dni

9000 kilometrów, 60 miejsc: tej jesieni ciężarówka Conrad odwiedzi Niemcy, Szwajcarię, Francję, Holandię, Polskę, Czechy, Austrię i Włochy.

  • Od 8 września do 30 listopada wystawowa ciężarówka Conrad będzie podróżować po ośmiu krajach Europy
  • Wreszcie osobiste spotkania: sprawdzone środki higieny umożliwiają spotkania na żywo
  • W centrum uwagi: rozwiązania dla wydajnych procesów zakupowych i cyfrowego nauczania

„Koronawirus pokazał nam wszystkim, jak ważny jest kontakt osobisty. W czasach pandemii, możliwość wymiany informacji i rozmów na targach stała się rzadkością, dlatego postanowiliśmy przyjąć nowe podejście". Tymi słowami CEO Ralf Bühler rozpoczął największe w prawie 100-letniej historii firmy wydarzenia związanego z mobilnymi targami Conrad. To, co wiosną tego roku zostało z powodzeniem przetestowane przez Zespół Conrad w Niemczech, będzie kontynuowane jesienią: ciężarówka Conrad ponownie wyruszy w trasę - tym razem po całej Europie! Odwiedzonych zostanie osiem krajów, a w centrum uwagi, oprócz technologii skierowanych do sektora edukacji, znajdą się inteligentne rozwiązania w zakresie zamówień oraz trendy produktowe dla klientów B2B.

Conrad Sourcing Platform: wszystko z jednego źródła
Harmonogram europejskiego Roadshow jest już zaplanowany: ciężarówka wyruszy w trasę 8 września z siedziby firmy Conrad w Hirschau, a następnie odwiedzi Szwajcarię, Holandię, Francję, Niemcy, Polskę, Czechy, Austrię oraz Włochy, gdzie zakończy trasę 30 listopada (dokładne daty trasy dostępne tutaj). W programie przewidziano szereg spotkań z klientami B2B oraz przedstawicielami instytucji edukacyjnych. Zespół Conrad podczas swojej podróży skupi się przede wszystkim na wymaganiach przemysłu, rozwoju, rzemiosła, MRO i działów zakupowych. Przygotowane zostały również specjalne oferty dla szkół i uniwersytetów. „Wielu klientów zna nas, jako godnego zaufania sprzedawcę technologii. Możemy jednak zrobić znacznie więcej, zmieniamy się z dostawcy skoncentrowanego na produktach, w dostawcę skupionego na rozwiązaniach i oferującego szeroki zakres usług. Uświadamianie ludziom możliwości, jakie oferuje Conrad Sourcing Platform, jest dokładnie tym, o czym chcemy opowiedzieć na żywo podczas naszego Roadshow. I naturalnie chcielibyśmy przy tej okazji poznać opinie naszych klientów, aby w przyszłości jeszcze lepiej rozwijać się zgodnie z ich potrzebami", dodaje Ralf Bühler.

Przetestowana koncepcja w czasach koronawirusa
Wiosenna akcja edukacyjna w Niemczech pokazała, że przy odpowiednim planowaniu takie wydarzenie jest możliwe również w czasie pandemii - dla zespołu Conrad był to decydujący argument za tym, aby dać zielone światło europejskiej akcji. Oczywiście zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników jest najważniejsze: w tym celu niezbędna jest przemyślana koncepcja bezpieczeństwa i higieny, jak również skrupulatne monitorowanie sytuacji pandemicznej w regionach, w których zaplanowana jest trasa. Sytuacja na miejscu decyduje zatem o tym, czy osobiste spotkania w ciężarówce mogą odbywać się według ściśle określonego harmonogramu, czy też alternatywnie na życzenie klientów poprzez wirtualne spotkania konsultacyjne.


Przez Europę w 84 dni

Wszystko dla B2B: od e-procurement, przez technologię pomiarową, po IoT
Poznaj możliwości jakie oferuje Conrad w zakresie automatyzacji procesów zakupowych. Sprawdź rozwiązania IoT współpracujące z Conrad Connect i usługi B2B dostępne na Conrad Sourcing Platform. Efektywne procesy oraz proste, szybkie i kompleksowe zaspokojenie codziennych technicznych potrzeb eksploatacyjnych są dla każdego przedsiębiorstwa celem nadrzędnym. Dlatego rozwiązania w tym zakresie będą z pewnością głównym tematem rozmów z obecnymi i nowymi klientami podczas European Roadshow. Zespół Conrad oczywiście przedstawi również trendy produktowe wiodących marek, w tym z zakresu techniki pomiarowej i zasilania."Tematyka testowania i pomiarów odgrywa kluczową rolę dla wielu firm, które muszą spełnić wysokie wymagania dotyczące produktów i zapewnić utrzymanie procesów operacyjnych", informuje Michael Schlagenhaufer, który jest odpowiedzialny m.in. za dział techniki pomiarowej w Conrad Electronic.

Cyfrowa przyszłość: rozwiązania dla szkół
Temat cyfryzacji jest również aktualnym w sektorze edukacji. Sytuacja w szkołach jest jednak bardzo zróżnicowana. Podczas gdy w jednych placówkach, nauczanie prowadzone jest nadal w sposób całkowicie analogowy, inne szkoły pracują już z tablicami cyfrowymi i potrzebują wsparcia w zakresie innowacyjnych koncepcji nauczania. Dlatego zespół Conrad Education preferuje podejście kompleksowe: "Zapewniamy wszechstronne, zindywidualizowane wsparcie instytucjom edukacyjnym w ich projektach digitalizacji, od planowania po integrację i wdrożenie" - mówi Jonas Jubelius, Director Business Development & Education. Ta kompleksowość znajduje odzwierciedlenie w tym, co można zobaczyć w ciężarówce Conrad. Poza uzyskaniem porad na temat cyfryzacji szkół czy nowoczesnych technologii dla klas, osoby zainteresowane edukacją mogą zapoznać się z kreatywnymi narzędziami STEM i rozwiązaniami do nauki programowania.

Więcej informacji na temat środków ostrożności w zakresie higieny, trasa ciężarówki oraz formularz rejestracyjny do umówienia się na spotkanie można znaleźć na stronie: conrad.pl/roadshow-2021

www.conrad.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP