Firmy Raytek i Ircon na wystawie METEC-THERMPROCESS 2015
Berlin – Na tegorocznej wystawie METEC-THERMPROCESS eksperci w zakresie bezkontaktowego pomiaru temperatury w podczerwieni, firmy Raytek i Ircon zaprezentują rozbudowaną ofertę pirometrów dla przemysłu metalurgicznego (hala 9, stoisko B73). Mierząc promieniowanie podczerwone generowane przez oddalony obiekt, pirometr jest w stanie niezawodnie monitorować temperaturę produktów i procesów przemysłowych w zakresie do 3000°C. Na wystawie prezentowane będą pirometry ręczne i stacjonarne wraz z akcesoriami oraz szeroka gama produktów począwszy od sensorów OEM o rekordowo małych wymiarach po precyzyjne systemy obrazowania termicznego. Konsultanci będą doradzali klientom optymalne systemy pomiarowe dla konkretnych zastosowań. Raytek i Ircon dostarczają przyrządy dostosowane do wszystkich scenariuszy pomiarowych, w tym wymagających sygnałów wyjściowych analogowych lub cyfrowych, a także dla środowisk automatyki korzystających z różnych interfejsów fieldbus lub protokołów przemysłowego Ethernetu.
Firma Raytek przedstawia nową generację systemu CS210 do bezkontaktowego pomiaru temperatury i monitorowania płaszcza pieców obrotowych. W skład tego modułowego systemu wchodzi obecnie do 4 pracujących w podczerwieni skanerów liniowych, umożliwiających monitorowanie pieców długich oraz o utrudnionym dostępie. Dodatkowo, sensory punktowe służą do monitorowania obszarów zasłoniętych, np. pod pierścieniami. Oprogramowanie, opracowane specjalnie do monitorowania pieców obrotowych dokonuje kompilacji wszystkich danych, tworząc kompletny obraz termiczny. System w nowej wersji umożliwia ponadto generację obrazu 3D powierzchni pieca w czasie rzeczywistym, ułatwiając monitorowanie i lokalizację uszkodzeń wymurówki. Dzięki szybkiej lokalizacji uszkodzeń ubytków oraz płytek uszkodzonych, użytkownik może na bieżąco przeprowadzać naprawy eliminujące ryzyko kosztownego przestoju linii produkcyjnej. System zapewnia rozdzielczość optyczną pozwalającą na monitorowanie pojedynczych płytek, a w razie stwierdzenia punktów gorąca generuje sygnały alarmowe. Baza danych Refractory Management pozwala określić optymalny termin wymiany powłoki ogniotrwałej. Wszystkie dane operacyjne i związane z parametrami pieca, a także informacje o rodzaju powłoki i terminach prac serwisowych mogą być łatwo zarządzane i dokumentowane za pomocą funkcji historii. Istnieje możliwość dołączenia i zarządzania programowego dodatkowym pirometrem dwubarwowym do pomiaru temperatury w strefie spiekania. Komunikacja ze sterownią jest najczęściej realizowana z wykorzystaniem połączenia światłowodowego i protokołu TCP/IP. Ponadto, aplikacja sterująca może uzyskać dostęp do danych systemowych przez serwer OPC.
W ostatnim czasie pojawiła się nowa strona internetowa poświęcona pirometrom marki Ircon. Wersja anglojęzyczna jest dostępna pod adresem http://www.ircon.com/. Wersje w językach niemieckim, francuskim, hiszpańskim i chińskim pojawią się w najbliższym czasie. Pirometry marki Ircon, dostępne na rynku od 1962 roku zapewniają dużą dokładność i powtarzalność pomiaru w najbardziej niekorzystnych warunkach środowiskowych, w których niezbędny jest precyzyjny pomiar i regulacja temperatury. Nowa strona prezentuje szeroką gamę produktów Ircon do bezkontaktowego pomiaru temperatury w procesach przemysłowych. Prowadzi użytkownika do metod pomiaru temperatury właściwych dla jego aplikacji. Można tu szybko znaleźć optymalne rozwiązanie z zakresu pomiaru temperatury w podczerwieni stosowane w metalurgii, obróbce szkła, obróbce tworzyw sztucznych, produkcji paneli fotowoltanicznych, przemyśle papierniczym i innych obszarach zastosowań. Nowa strona zawiera wyczerpujące informacje dotyczące pomiaru temperatury w podczerwieni, instrukcje dla specyficznych aplikacji, formularze kontaktowe dla zapytań ofertowych dotyczących cen, serwisu i kalibracji oraz numery telefoniczne do międzynarodowej sieci serwisowej. Znajdują się tu też informacje o nowościach i wydarzeniach oraz oferty pracy w obrębie grupy Fluke.
Berlin – W ostatnim czasie ofertę produktów marki Ircon uzupełniła seria systemów skanowania liniowego w podczerwieni ScanIR3. Systemy te, zaprojektowane do tworzenia obrazów termicznych w czasie rzeczywistym mogą być stosowane w wielu obszarach techniki, np. w hutnictwie szkła, metalurgii, przemyśle półprzewodnikowym i przetwórstwie tworzyw sztucznych. Skanery liniowe mogą monitorować temperaturę procesów ciągłych oraz temperaturę obiektów przesuwających się na liniach produkcyjnych. Nowa seria obejmuje 8 modeli o różnych zakresach długości fali i różnych zakresach monitorowanych temperatur. Zawierają one celownik laserowy, system chłodzenia wodnego i system oczyszczania powietrza. Są produkowane w trwałych obudowach, przystosowanych do pracy w wymagających warunkach środowiskowych.
Nowe funkcje dla szerszego zakresu zastosowań przemysłowych
Berlin - firma Raytek informuje o rozszerzeniu serii IRCON Modline 7 o dwa pirometry i nową jednostkę sterującą. Nowa linia 7V została specjalne zaprojektowana do zastosowań w przemyśle półprzewodnikowym, natomiast seria 75 wzbogaciła się o dwa wysoko temperaturowe modele przeznaczone do pomiaru temperatury w aplikacjach obróbki termicznej i wyżarzania. Dzięki uzupełnieniom seria Modline 7 obejmuje obecnie osiem odrębnych linii pirometrów do różnych zastosowań, włączając w to produkcję i formowanie szkła, produkcję szkła ultra cienkiego, wytwarzanie półprzewodników oraz inne aplikacje z wykorzystaniem pieców przemysłowych. Modułowość serii Modline 7 pomaga użytkownikom zmniejszać nakłady instalacyjne, ponieważ sprzęt do instalacji i oprogramowanie aplikacji jest identyczne dla wszystkich czujników, a każdy model posiada rozszerzony zakres pomiaru temperatury wynoszący dla całej serii od -40 °C do +3,000 °C. Wspólna platforma programowa Windows ModView Pro ułatwia konfiguracje wielu produktów. Użytkownicy mogą konfigurować i monitorować czujniki za pomocą tylnego panelu czujnika, dostarczonego oprogramowania ModViewPro lub nowej jednostki PROC-7. Ta opcjonalna, autonomiczna jednostka sterująca została zaprogramowana do obsługi wszystkich czujników Modline 7 niezależnie od oprogramowania ModViewPro i umożliwia zdalną diagnostykę czujników, na przykład w trudno dostępnych bądź niebezpiecznych lokalizacjach.
Firma Raytek rozszerzyła ofertę urządzeń MI3 do bezkontaktowego pomiaru temperatury o nowy moduł komunikacyjny wyposażony w cztery wyjścia analogowe odizolowane galwanicznie między sobą oraz odseparowane galwanicznie od linii zasilającej. Jest to moduł o szerokości 6TE, przystosowany do montażu na szynie DIN, zapewniający łączność z maksymalnie czterema głowicami pomiarowymi MI3. Umożliwia zaprogramowanie każdego z wyjść do pracy z w trybie prądowym 0/4...20 mA lub napięciowym 0...5/10 V. Zapewnia łatwy update punktów pomiarowych do pracy w technologii bezkontaktowej w paśmie podczerwieni, bez dokonywania jakichkolwiek zmian w istniejącej infrastrukturze komunikacyjnej.