Nowe przetworniki przemieszczeń liniowych firmy Balluff, produkowane w obudowach profilowanych i z prętem oraz wyposażone w interfejs Ethernet oferują wiele zalet producentom i operatorom maszyn przemysłowych, zwłaszcza jeśli chodzi o ich czas rozruchu i wydajność. Standardowe protokoły komunikacyjne oraz automatyczne przypisywanie adresów ułatwiają ich integrację z kontrolerem i z całą siecią zakładową. Eliminuje to konieczność żmudnego programowania, a w konsekwencji skraca czas uruchamiania maszyn, obniża koszty implementacji i redukuje liczbę potencjalnych źródeł błędów.
Systemy sprzężenia zwrotnego serii BML firmy Balluff, zapewniające niezawodny, precyzyjny i szybki pomiar położenia bezwzględnego i kąta nadają się idealnie do bezpośredniej integracji w napędach i systemach pozycjonowania. Te nowe systemy pomiarowe z kodowaniem magnetycznym i technologią pomiaru kąta Permagnet uzupełniają lukę w segmencie kompaktowych, całkujących systemów pomiaru bezwzględnego, produkowanych w postaci modułów o stopniu ochrony IP 67 do montażu zewnętrznego. Dostępne w postaci zestawów gotowych do pełnej integracji, obecnie mogą być stosowane również w aplikacjach rotacyjnych. Przy użyciu tych systemów formaty, skoki i położenia końcowe osi mogą być regulowane automatycznie, szybko i niezawodnie.
Kable światłowodowe znajdują obecnie szerokie zastosowanie również w przemysłowych sieciach komunikacyjnych. Transmisja optyczna oferuje liczne zalety zwłaszcza w systemach wymagających przesyłu dużych ilości danych i zapewnienia wysokiej dostępności, czego typowym przykładem może być motoryzacja. Firma Balluff wzięła to pod uwagę opracowując moduły PROFINET IO-Link master w nowych wariantach push-pull. Są one dostępne z gniazdami dla światłowodów i dla kabli miedzianych.
Na targach SPS IPC Drives firma Balluff zaprezentowała nową generację tagów RFID charakteryzujących się nawet ośmiokrotnie większą szybkością pracy od wykonań standardowych oraz wyposażonych w bardzo dużą wewnętrzną pamięć o pojemności do 128 KB. Możliwość pracy z ośmiokrotnie większą szybkością niż w przypadku standardu ISO 15693 czyni je idealnymi nośnikami dla aplikacji track-and-trace o dużej ilości przenoszonych danych, np. stosowanymi na liniach montażowych w przemyśle motoryzacyjnym.
Dzięki wykorzystaniu przemysłowych systemów identyfikacyjnych RFID firmy Balluff do znakowania narzędzi, takie sytuacje jak niewłaściwe przyporządkowanie narzędzia lub jego brak należą już do przeszłości. Wszystkie dane związane z danym narzędziem są przechowywane na bezkontaktowym znaczniku przytwierdzonym do zasobnika. Automatyczne ładowanie danych do pamięci systemowej oznacza, że wszystkie dane są zawsze prawidłowe i aktualne. Aktualizacja odbywa się za każdym razem przy pobieraniu i odkładaniu narzędzia. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych zapewnia to maksymalne wykorzystanie zasobów i maksymalną dyspozycyjność maszyn.